Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2015 рік

Ліквідовуються неплатоспроможні ПАТ "БГ БАНК" та ПАТ "ЛЕГБАНК"

27.02.2015

прес-реліз

 

Національний банк України, розглянувши пропозицію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, 26 лютого 2015 року ухвалив рішення про ліквідацію та відкликання банківських ліцензій двох неплатоспроможних банків – ПАТ "БГ БАНК" та ПАТ "ЛЕГБАНК".

 

Ще влітку минулого року з метою захисту інтересів кредиторів та вкладників ПАТ "БГ БАНК" та ПАТ "ЛЕГБАНК" Національний банк України запровадив особливий режим контролю за діяльністю цих банків шляхом призначення кураторів (службовців Національного банку України) у зв’язку з погіршенням показників їх фінансового стану, а також тим, що до Національного банку України почали надходити скарги щодо невиконання ними своїх зобов’язань перед клієнтами.

 

Регулятор для стабілізації діяльності ПАТ "БГ БАНК" та ПАТ "ЛЕГБАНК" та усунення порушень і причин, що призвели до погіршення їх фінансового стану, проводив роботу з акціонерами та керівниками зазначених банків щодо врегулювання ситуації, висував відповідні вимоги, а також надавав рекомендації щодо вжиття дієвих заходів, спрямованих на поліпшення фінансового стану.

 

Проте обидва банки неодноразово подавали до Національного банку України плани фінансового оздоровлення, що не передбачали ефективних заходів, спрямованих на поліпшення їх фінансового стану, а також усунення всіх порушень нормативно-правових актів регулятора.

 

Крім того, акціонери та керівництво зазначених банків не вживали своєчасних заходів, спрямованих на запобігання неплатоспроможності банків, зокрема усунення реального дефіциту ліквідності та своєчасне виконання зобов’язань банків перед вкладниками та кредиторами.

 

З огляду на вищезазначені причини та ураховуючи подальше погіршення фінансового стану ПАТ "БГ БАНК" та ПАТ "ЛЕГБАНК", Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення цих банків до категорії неплатоспроможних (постанови від 27.11.2014 № 744 та № 745 відповідно).

 

На виконання вимог статті 34 розділу VII Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб було запроваджено тимчасові адміністрації в обох банках з 28.11.2014 до 27.02.2015.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   27.02.2015