Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2015 рік

Банківська спільнота і Національний банк України працюють над спільними заходами щодо стабілізації ситуації в банківській системі

10.03.2015

прес-реліз

 

10 березня 2015 року в Національному банку України відбулася щотижнева нарада з керівниками банків. Голова Національного банку Валерія Гонтарева висловила впевненість у подальшій стабілізації ситуації на валютному ринку України після отримання траншу від Міжнародного валютного фонду в рамках програми EFF. Затвердження зазначеної програми має відбутися вже завтра, 11 березня, під час засідання Ради директорів МВФ.

 

Під час наради її учасники активно обговорювали перші результати запроваджених минулого тижня адміністративних обмежень. Загалом банкіри підтвердили важливість і дієвість цих заходів та зазначили, що вони є адекватними інструментам, наявним в арсеналі Національного банку. Водночас керівники банків повідомили, що особливих труднощів у зв’язку з нововведеннями їх клієнти не зазнають, за необхідності їм надають фахові консультації. Наразі банки додатково консолідують питання, які виникли в процесі роботи за новими адміністративними заходами. На основі цих питань Національний банк надасть роз’яснення щодо подальшої роботи.

 

Що стосується загальних трендів ринку, банкіри зауважили, що відплив коштів із системи триває. Однак спостерігається позитивна тенденція щодо зменшення масштабів відпливу. Керівники банків пов’язують такі зрушення з поступовою стабілізацією ситуації на сході України. Банкіри також погодилися, що найкращим сигналом населенню для повернення коштів на депозитні рахунки в банки стане дотримання режиму припинення вогню всіма сторонами та встановлення миру.

 

Наприкінці наради Голова Національного банку України вчергове закликала банкірів приєднатися до ініціативи Національного банку щодо вирішення питання валютних кредитів громадян та підписати Меморандум щодо врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті (далі – Меморандум). Нагадаємо, Меморандум був запропонований банківською спільнотою. 12 провідних банків погодилися добровільно узяти на себе частину збитків, пов’язану зі знеціненням курсу гривні у 2014 році. Умовою набуття чинності Меморандуму є внесення змін до Податкового кодексу України, що дозволять банкам безболісно, зокрема, без створення додаткових податкових зобов’язань, пом’якшувати умови виконання позичальниками договорів, прощати борг (його частину), а також відшкодовувати безнадійну заборгованість за рахунок створеного страхового резерву. Також умовою набуття чинності Меморандуму є визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті". Встановлений мораторій є втручанням у господарську діяльність, створює значні реальні загрози для настання неплатоспроможності банків та позбавляє їх можливості виконувати свої зобов’язання перед вкладниками. Таким чином, проблема має вирішуватися комплексно.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   10.03.2015