Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2015 рік

Визначено кращі пам’ятні монети 2014 року

28.05.2015

прес-реліз

 

Сьогодні, 28 травня 2015 року, у Національному банку України відбувся завершальний етап конкурсу "Краща монета року України" (далі − Конкурс) серед монет, які офіційно введені в обіг Національним банком України з 01 січня до 31 грудня 2014 року.

 

Переможців визначали в таких номінаціях: "Краща монета року", "Унікальне ідейне рішення" та "Найкраще художнє рішення".

 

Перший етап Конкурсу тривав з 02 лютого до 06 квітня цього року, участь у ньому взяло більше семи тисяч осіб. Анкети збиралися в спеціально облаштовані скриньки в територіальних управліннях Національного банку України (41 %) та в приміщеннях банків − дистриб’юторів Національного банку України (51 %). Також анкети надходили до Асоціації нумізматів України (6 %) та електронною поштою до Національного банку України (2 %).

 

Найбільшу кількість голосів на першому етапі Конкурсу отримали такі монети: "Цикламен коський (Кузнецова)" (срібло, нейзильбер), "Остап Вишня" (нейзильбер), "70 років визволення України від фашистських загарбників" (срібло, нейзильбер), "200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка" (срібло), "Рік Кози" (срібло).

 

На другому етапі Конкурсу комісія, до складу якої ввійшли фахівці Національного банку України, Банкнотно-монетного двору Національного банку України, члени Експертної ради з питань дизайну пам’ятних монет України (відомі художники, скульптори, історики, інші фахівці з нумізматики) та уповноважений представник Асоціації нумізматів України, шляхом таємного голосування визначила переможця Конкурсу в кожній номінації.

 

Перед оголошенням результатів завершального етапу Конкурсу заступник Голови Національного банку України Яків Смолій зазначив, що Конкурс був започаткований ще у 2005 році та кожного року цікавить українців.

 

"2015 рік є знаковим для української нумізматики, адже 20 років тому, 07 травня 1995 року, було введено в обіг першу ювілейну монету, присвячену 50-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні, − зауважив він. − За 20 років Національним банком України введено в обіг 650 видів пам’ятних монет. Це значний сегмент нумізматичного світу, межі якого з кожним роком розширюються. Маючи не такий вже й великий досвід у нумізматичній сфері (деякі європейські монетні двори мають багатовікову історію), українське монетне мистецтво посіло чільне місце у світовому товаристві, заслужило належне визнання у вітчизняних та зарубіжних колекціонерів".

 

Також Яків Смолій розповів, що впродовж 2014 року Національний банк України ввів в обіг 43 види (35 найменувань) пам’ятних монет (у тому числі: 16 – срібних, 10 – біметалевих і 17 монет із нейзильберу) загальним тиражем близько 700,5 тисячі штук.

 

За результатами таємного голосування комісії на другому етапі Конкурсу перемогу було присуджено таким монетам:

 

у номінації "Краща монета року" – "200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка", срібло, номінал 50 грн., автори ескізів: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук;

 

у номінації "Унікальне ідейне рішення" – "70 років визволення України від фашистських загарбників", срібло, номінал 20 грн., нейзильбер, номінал 5 грн., автори ескізів: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук;

 

у номінації "Найкраще художнє рішення" – "Цикламен коський (Кузнецова)", срібло, номінал 10 грн.; нейзильбер, номінал 2 грн., автор ескізів: Володимир Дем’яненко.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   28.05.2015