Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2015 рік

Національний банк посилив вимоги до прозорості структури власності банків та визначив наслідки її непрозорості

22.05.2015

 

Правління Національного банку України 21 травня 2015 року прийняло постанову № 328 "Про затвердження Положення про порядок подання відомостей про структуру власності банку". Нею затверджено нові вимоги до розкриття структури власності банків, які передбачають її розкриття фактично до кожної фізичної особи. Так, структура власності банків вважатиметься прозорою, якщо вона дозволяє визначити:

усіх власників істотної участі банку;

усіх ключових учасників банку та всіх ключових учасників усіх юридичних осіб у ланцюгу володіння корпоративними правами банку;

а також характер взаємозв’язків між цими особами.

 

Окремо врегульовано трастові правовідносини володіння акціями банку. Національний банк буде визнавати структуру власності банку непрозорою, якщо акції банку прямо або опосередковано належать так званому "дискреційному трасту"[1].

 

Національний банк також врегулював ситуацію розпорошення власності в банку між різними фізичними особами, коли жодна з них не є власником істотної участі.

 

Банкам надано два тижні для подання Національному банку своїх оновлених структур власності.

 

Банк із непрозорою структурою власності відтепер не зможе отримати генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій, кредит рефінансування; взяти участь у тендері із підтримання ліквідності та навіть може бути визнаний проблемним. Відповідні зміни до нормативно-правових актів Національного банку затверджені постановою Правління Національного банку № 332 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" від 21.05.2015.

 [1] Довідково: Трастовою конструкцією (трастом) є заснований на правочині (трастовому договорі, трастовій декларації тощо) режим володіння/управління майном, який передбачає розщеплення права власності на юридичне право власності, яке передається довірчому керуючому, та бенефіціарне право власності, яке передається вигодоодержувачам (бенефіціарам). Під юридичним правом власності розуміється право юридичного володіння, користування та розпорядження майном на користь та в інтересах вигодоодержувачів (бенефіціарів), а під бенефіціарним правом власності розуміється право отримання будь-якої вигоди від майна.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   22.05.2015