Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2015 рік

Щодо постанови Правління Національного банку України від 09.06.2015 № 363 "Про заходи щодо зміни умов користування кредитами для підтримки ліквідності банків та операціями репо"

10.06.2015

 

10 червня 2015 року завершується термін дії "кредитних канікул", встановлених для банків постановою Правління Національного банку України від 19.02.2015 № 120 "Про зміни термінів погашення банками кредитів і процентів за користування ними".

 

Запровадження Національним банком України "кредитних канікул" сприяло збереженню ліквідності банківської системи та забезпеченню виконання банками своїх зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами.

 

Впродовж останнього часу намітилася тенденція щодо поступового зростання ліквідності банківської системи. Ця тенденція посилюється припливом коштів фізичних осіб.

 

З урахуванням зазначеного та з метою створення прозорих та сприятливих умов для забезпечення повернення банками України заборгованості за кредитами Національного банку 09 червня 2015 року Правлінням Національного банку України прийнято постанову № 363 "Про заходи щодо зміни умов користування кредитами для підтримки ліквідності банків та операціями репо".

 

Цією постановою встановлено кінцевий термін повернення банками кредитів Національному банку України - 10 червня 2020 року. При цьому, повернення кредитів банками буде здійснюватись згідно з відповідними графіками. Процентна ставка за кредитами встановлюватиметься на рівні, що діє за станом на дату прийняття цієї постанови.

 

Положення цієї постанови поширюватимуться на банки, структура власності яких відповідатиме вимогам щодо її прозорості, установленим Національним банком України.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   10.06.2015