Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2015 рік

Національний банк України врегульовує механізм повернення строкових депозитів

17.08.2015

прес-реліз

 

З набранням у червні цього року чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов повернення строкових депозитів" (далі – Закон) скасовано обов’язок банку повертати строковий вклад на першу вимогу вкладника – фізичної особи.

 

Основною метою цього Закону було збалансування інтересів банків та їх вкладників. З одного боку – це збереження за вкладником права вибору умов розміщення та строків вкладу, а з іншого – надання банкам правових важелів для встановлення балансу пасивів та активів банків через урегульований механізм повернення строкових депозитів.

 

На виконання вимог Закону Правлінням Національного банку України прийнято постанову від 12 серпня 2015 року № 520 "Про внесення змін до Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами".

 

Зокрема цією Постановою передбачено, що клієнти банку мають право отримати строкові вклади [у тому числі залучені з видачею ощадного (депозитного) сертифіката] та нараховані за ними проценти після закінчення строку, визначеного договором. Дострокове повернення такого вкладу та нарахованих процентів за ним можливе виключно, якщо це передбачено умовами договору банківського строкового вкладу.

 

Також із Положення виключено норми щодо поділу ощадних (депозитних) сертифікатів на купонні, безкупонні та процентні як такі, що не узгоджуються з визначеним Законом порядком повернення строкового вкладу та процентів за ним.

 

Постанова № 520 успішно пройшла громадське обговорення.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   17.08.2015