Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2015 рік

Національний банк оштрафував акціонера ПАТ "СМАРТБАНК" на 1,2 млн. грн. за порушення порядку набуття істотної участі в банку

03.09.2015

прес-реліз

 

Національний банк України оштрафував румунську компанію Асіто Капітал (Asito Kapital S. A.) на 1,2 млн. грн. за порушення порядку набуття істотної участі в ПУБЛІЧНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВІ "СМАРТБАНК".

 

Компанія Asito Kapital придбала 99% акцій ПАТ "Страхова компанія "Стар-Поліс", якому належить 40% акцій банку. Угода відбулась без погодження Національного банку України, порушником не було повідомлено НБУ про намір опосередковано набути істотну участь в банку та не подано відповідний пакет документів.

 

Штраф у сумі 1,2 млн. грн. підлягає сплаті ПАТ "Страхова компанія "Стар-Поліс", через яке Asito Kapital набула істотної участі в банку, протягом 10 календарних днів з дня отримання копії рішення.

 

Крім того, Національний банк тимчасово, до усунення порушення, позбавив права голосу акціонера ПАТ "Смартбанк" - ПАТ "Страхова компанія "Стар-Поліс" - і призначив службовця Національного банку довіреною особою, якій передав право голосу щодо відповідних акцій ПАТ "Смартбанк" і право брати участь в управлінні банком, яке випливає із володіння цими акціями.

 

Згідно зі змінами до Закону України "Про банки і банківську діяльність", унесеними в середині липня 2015 року, Національний банк може накладати штраф не тільки за пряме, а й за опосередковане набуття істотної участі в банку без погодження з регулятором. Національний банк отримав право штрафувати будь-яку особу у структурі власності банку, через яку відбулось набуття або збільшення істотної участі у банку і право забороняти порушнику користуватись правами голосу тих акцій банку, які були набуті без погодження із Національним банком, додатково до застосування санкції у вигляді штрафу.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   03.09.2015