Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2015 рік

Динаміка міжнародних резервів у серпні 2015 року

04.09.2015

прес-реліз

 

За попередніми даними міжнародні резерви України на 01 вересня 2015 року становили 12 млрд. 617 млн. дол. США в еквіваленті. У серпні відбулося зростання обсягу міжнародних резервів на 2 млрд. 241 млн. дол. США.

 

Цьому сприяло, насамперед, надходження від МВФ чергового траншу кредиту за програмою EFF у сумі 1 млрд. 649,7 млн. дол. США. Також збільшення резервів відбулося завдяки надходженню на користь Уряду 508,1 млн. дол. США від Міжнародного банку реконструкції та розвитку та Європейської комісії. Крім того, надходження від операції swap та конвертації китайських юанів становили 403,3 млн. дол. США.

 

У серпні Національний банк також продовжував купувати іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку. Чиста купівля валюти регулятором становила 9,2 млн. дол. США.

 

Зростання міжнародних резервів відбулося, незважаючи на необхідність здійснення значних платежів з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. На ці цілі було спрямовано 249,2 млн. дол. США. Зокрема, у серпні було перераховано 69,9 млн. дол. США на обслуговування за облігаціями зовнішньої державної позики та державними цінними паперами, а також 49,5 млн. дол. США платежів Уряду та Національного банку на користь МВФ.

 

Наразі обсяг міжнародних резервів України є достатнім для виконання зобов’язань і поточних операцій Уряду та Національного банку України.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   04.09.2015