Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2015 рік

Про використання в розрахунках віртуальних валют

Останнім часом спостерігається сплеск інтересу до використання віртуальних валют.

 

Впродовж цього року питання щодо можливості використання  віртуальних валют в Україні часто порушувалося учасниками вітчизняного фінансового ринку на конференціях, нарадах і зустрічах, які проводить банківська спільнота.

 

На сьогодні міжнародними фінансовими установами та центральними банками не розроблено жодних узгоджених підходів до питань, пов’язаних із використанням віртуальних валют. Водночас, банківська спільнота, зокрема представники центральних банків, які нещодавно взяли участь у Міжнародному форумі роздрібних платежів (м. Стамбул) за ініціативою Світового банку та Комітету з платежів і ринкових інфраструктур Банку міжнародних розрахунків, наголошує, що використання віртуальних валют потребує пильного моніторингу та осмислення з боку державних регуляторів. На думку фахівців Світового банку, моніторинг розвитку зазначеного феномену має бути компетенцією тих підрозділів центрального банку, які опікуються платіжними системами та розрахунками.

 

Європейський центральний банк у своїх дослідженнях про віртуальні цифрові валютиVirtual currency schemesa further analysis  не висловлює однозначного рішення щодо використання віртуальних валют, і застерігає від їх використання у своїй фінансовій діяльності.

 

Національний банк України відслідковує розвиток та використання нових платіжних послуг, беручи до уваги принцип співмірності, і вважає, що нові учасники повинні мати шанс виходу на ринок, проте на першому місці повинна бути забезпечена безпека платежів.

 

Разом з центральними банками країн ЄС Національний банк України застерігає банки, платіжні організації, учасників платіжних систем та власників віртуальних валют щодо наявних ризиків та потенційних загроз їх використання. Також Національний банк України попереджає, що не несе відповідальності за можливі ризики і втрати, пов’язані з використанням віртуальних валют у розрахункових операціях.

 

З метою захисту прав споживачів, безпечності здійснення переказу коштів Національний банк України рекомендує громадянам використовувати послуги лише тих платіжних систем, систем розрахунків, які внесені Національним банком України до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури.

 

Національний банк України і надалі вивчатиме досвід запровадження інноваційних продуктів на ринку платежів та відслідковуватиме політику центральних банків та державних установ інших країн для  того щоб урегулювати питання віртуальних валют у європейському та загальносвітовому контексті.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   01.10.2015