Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2015 рік

Національний банк планує встановити вимоги до прозорості структури валютообмінних установ як до банків

26.10.2015

прес-реліз

 

Національний банк України планує встановити вимоги щодо прозорості структури власності небанківських установ, що здійснюють діяльність з обміну валют. Очікується, що такі вимоги будуть аналогічні тим, що висуваються до банків.

 

"За останні два роки Національний банк не видав жодної ліцензії на здійснення валютно-обмінних операцій. Це дуже складний ринок, що може безпосередньо впливати на фінансову стабільність держави. Останнім часом ми бачили багато зловживань, пов'язаних із "сірим" або "чорним" ринком валюти, шахрайством тощо. Тому ми плануємо до кінця року врегулювати низку питань стосовно вимог до таких установ", − заявив перший заступник Голови Національного банку Олександр Писарук.

 

За його словами, будуть запроваджені додаткові вимоги щодо капіталу таких небанківських установ, прозорості їх структури, ділової репутації власників. Національний банк також приділяє значну увагу підвищенню рівня безпеки пунктів обміну валют та їх клієнтівбудуть посилені вимоги до приміщень, захищеності кас та сейфів. Крім того, кожен пункт обміну валют повинен бути обладнаний реєстратором розрахункових операцій (РРО).

 

"Це чергові дії Національного банку із забезпечення прозорості та стабільності фінансової системи України. Ми бачимо значне просування в питанні прозорості банків і будемо застосовувати цей досвід на пов'язаних ринках", − зазначив Олександр Писарук.

 

На сьогодні в Україні діяльністю з обміну валют займаються чотири небанківські установи через близько 1850 структурних підрозділів.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   26.10.2015