Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2015 рік

Удосконалено порядок здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку

26.10.2015

прес-реліз

 

Національний банк Україні сприяє більш ефективному функціонуванню валютного ринку. На це спрямовані  Постанови Правління Національного банку України від 23 жовтня 2015 року № 721 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" та № 722 «Про внесення змін до деяких розпорядчих документів Національного банку України».

 

Постановою № 722 регулятор подовжує час функціонування Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України (далі – Система). Відтепер Система працюватиме у робочі дні з понеділка до п’ятниці включно з  9.00 до 17.30 за київським часом, замість завершення роботи о 17.00 в понеділок-четвер і о 16.00 в п’ятницю та передсвяткові дні.

 

Зазначені зміни будуть сприяти більш ефективному управлінню ліквідністю банками, зокрема за допомогою проведення валютних операцій на умовах «своп»,  новий порядок проведення яких встановлено у Постанові № 721.

 

Постанова № 721 надає можливість  міжнародним фінансовим організаціям (МФО) додатково  залучати гривневі ресурси для їх подальшого спрямування на кредитування українських позичальників. Для цього регулятор надав право уповноваженим банкам здійснювати валютні операції на умовах «своп» з МФО.

 

Водночас Національний банк розширює перелік валют, з якими уповноваженим банкам дозволено проводити операції «своп». Досі вони мали можливість проводити валютні свопи виключно з вільно  конвертованими  валютами, які широко використовуються для  здійснення  платежів за міжнародними операціями, продаються на головних валютних ринках світу і  дозволяються  для  здійснення інвестицій  в  Україну (валютами 1-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів). Відтепер це обмеження не діє.

 

Обидві Постанови набувають чинності з 27 жовтня 2015 року.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   26.10.2015