Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2015 рік

Валерія Гонтарева провела щомісячну нараду з топ-менеджерами найбільших 40 банків

03.11.2015

прес-реліз

 

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева провела зустріч з керівниками найбільших банків. Від Національного банку також були присутні перший заступник Голови Національного банку Олександр Писарук, заступники Голови Національного банку Владислав Рашкован, Дмитро Сологуб та Олег Чурій, директор Департаменту банківського нагляду Катерина Рожкова та директор Департаменту фінансового моніторингу Ігор Береза. Нарада відбулася в Національному банку України 3 листопада 2015 року.

 

Валерія Гонтарева нагадала банкірам, що на розгляд Верховної Ради подано вісім законопроектів, які ініціює Національний банк. "Ми активно співпрацюємо з Верховною Радою і сподіваємося, що наші законопроекти будуть проголосовані найближчим часом", − зазначила Голова Національного банку. Валерія Гонтарева зауважила, що на сьогодні дуже важливо прийняти законопроект № 2449 "Про внесення змін до статті 8 Закону України "Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків".

 

Голова Національного банку зазначила, що найближчим часом очікується візит в Україну місії МВФ. "Національний банк підтримує податкову реформу, запропоновану Міністерством фінансів. На нашу думку, саме ця податкова реформа дає можливість розробити більш збалансований бюджет на наступний рік та продовжити співпрацю з МВФ", − заявила Валерія Гонтарева.

 

Валерія Гонтарева також зазначила, що минулого тижня Правління Національного банку України прийняло рішення залишити облікову ставку без змін – на рівні 22%. Правління Національного банку України взяло до уваги наявні короткострокові інфляційні ризики. Споживча інфляція у вересні прискорилася до 2.3% за місяць. Насамперед це було зумовлено відкладеними ефектами девальвації на ціни сезонних товарів та подальшим підвищенням адміністративно регульованих тарифів.

 

Валерія Гонтарева розповіла банкірам про ситуацію на валютному ринку. "Перед місцевими виборами ми спостерігали нервозність на валютному ринку. Минулого тижня ми двічі оголошували про проведення інтервенції на міжбанківському ринку, проте жодної заявки від уповноважених банків на купівлю валюти не було отримано. 30 жовтня та 2 листопада ми вийшли на міжбанківський ринок з аукціонами, під час яких продали 67,5 млн доларів США", − сказала Валерія Гонтарева. Вона наголосила, що у Національного банку є відповідний інструментарій та міжнародні резерви для зняття безпідставної напруженості на валютному ринку. "Ще раз наголошую, що ми дотримуємося гнучкого курсоутворення. Але підстав для більш значних курсових коливань, ніж протягом останніх місяців, ми не бачимо", − зазначила Валерія Гонтарева.

 

Олександр Писарук анонсував зміну підходів Національного банку до оцінки кредитного ризику банків. "Вчора ми направили проект нової Інструкції щодо оцінки кредитного ризику. У нас було багато внутрішніх обговорень із залученням міжнародних консультантів. Нам вдалося створити документ, який відповідає світовим стандартам. Ми плануємо ввести зазначену інструкцію в дію з 1 квітня, тобто у нас є приблизно півроку перехідного періоду", − зазначив перший заступник Голови Національного банку.

 

У зв’язку з цим буде перенесено терміни діагностики другої двадцятки банків. "Ми планували проводити діагностику другої двадцятки станом на 1 жовтня. Але, ураховуючи те, що вже з 1 квітня 2016 року банки будуть оцінювати кредитні ризики згідно з новою інструкцією, ми вирішили цей термін перенести, щоб оцінювати якість кредитних портфелів згідно з новою інструкцією і, можливо, з деякими змінами методології", − повідомила директор Департаменту банківського нагляду Катерина Рожкова.

 

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   03.11.2015