Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2015 рік

Динаміка міжнародних резервів у жовтні 2015 року

05.11.2015

прес-реліз

 

За попередніми даними міжнародні резерви України на 01 листопада 2015 року становили 12 млрд 962 млн. дол. США в еквіваленті. У жовтні відбулося зростання обсягу міжнародних резервів на 188 млн. дол. США.

 

Збільшення резервів відбулося насамперед за рахунок купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку України. У жовтні Національний банк придбав на міжбанківському ринку 300,5 млн. дол. США. Значна частка із цих коштів (295,2 млн. дол. США) була придбана на аукціонах. Крім того, міжнародні резерви Національного банку поповнилися за рахунок надходжень від банку KFW (Німеччина) на користь Уряду України в розмірі 199 млн. євро.

 

Зростання резервів відбулося, незважаючи на необхідність здійснення платежів з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. У жовтні на ці цілі було спрямовано 95,7 млн. дол. США, з яких 13,2 млн. дол. США – обслуговування за державними цінними паперами. Також у жовтні Національний банк здійснював інтервенції на міжбанківському валютному ринку України. Минулого місяця регулятор продав банкам іноземної валюти у розмірі 46,5 млн. дол. США, із них 37,5 млн. дол. США було продано під час голландського аукціону, який проходив 30 жовтня.

 

Голова Національного банку відзначила, що найближчим часом очікується візит місії МВФ, який був відкладений з технічних причин. «Ми плануємо отримати третій транш кредиту, який дасть змогу збільшити міжнародні резерви Національного банку до 15 млрд. дол. США», – зазначила Голова Національного банку України Валерія Гонтарева. 

 

Наразі обсяг міжнародних резервів України є достатнім для виконання зобов’язань і поточних операцій Уряду та Національного банку України.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   05.11.2015