Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2015 рік

Національний банк провів зустріч із представниками небанківських валютообмінних установ

18.11.2015

прес-реліз

 

Перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук та представники усіх підрозділів  Національного банку, задіяних у роботі з регулювання діяльності обмінних пунктів, зустрілись сьогодні з представниками небанківських валютообмінних установ.

 

Національний банк прагне діалогу та досягнення порозуміння з учасниками ринку. Саме тому на сьогоднішню зустріч були запрошені чотири компанії, які мають ліцензії на проведення валютообмінних операцій, і 11 компаній, які ще тільки подали документи на отримання такої ліцензії, – сказав Олександр Писарук. – Національний банк намагається підвищити прозорість роботи обмінників та посилити контроль за їх діяльністю. Ми встановимо нові вимоги та визначимо перехідний період для усунення невідповідностей. Головна мета цього процесуотримати прозорий та зрозумілий ринок”.

 

За словами Олександра Писарука,  Національний банк України може контролювати лише легальні заклади з обміну валют.

 

“Ми перевіряємо та контролюємо тільки ліцензовані обмінні пункти. Нагадаю, Національний банк не має важелів впливу на нелегальний бізнес на цьому ринку. Ми направили безліч листів до Міністерства внутрішніх справ з інформацією про нелегальні обмінники та їх адресами, тож сподіваємося на адекватну реакцію з боку силового відомства”, – зазначив Олександр Писарук.

 

Під час зустрічі обговорювалися вимоги  Національного банку України до прозорості структури власності, підвищення вимог до капіталу та звітності, використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО), підвищення вимог до безпеки приміщень.

 

Так, планується висунути вимогу щодо розміру авансу в готівковій іноземній валюті та готівковій гривні, максимальної суми залишків готівкової іноземної валюти, а також зобов’язати розміщувати інформацію про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют на своїх веб-сайтах в Інтернеті. Національний банк також пропонує підвищити вимоги до захищеності приміщень окремих небанківських фінансових установ.

 

Крім того, Національний банк уводить звітну довідку про касові обороти за день і залишки цінностей. Завдяки цьому перевіряючі будуть знати, скільки і яких коштів має бути на момент перевірки в касі обмінника.

 

Також на зустрічі обговорювалась ідея створення реєстру легальних пунктів  обміну валют.

 

Представники ринку висловили підтримку Національному банку на шляху до забезпечення прозорості і якості ринку. Також було вирішено створити робочі групи для обговорення деяких моментів, позиція за якими у Національного банку та учасників ринку на сьогодні не збігається.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   18.11.2015