Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2015 рік

Національний банк України підвищує ефективність нагляду (оверсайта) платіжних систем

25.11.2015

прес-реліз

 

Правління Національного банку України 25 листопада 2015 року прийняло постанову № 815 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" (далі – Постанова № 815).

 

Зазначену постанову прийнято з метою удосконалення порядку застосування заходів впливу до об'єктів нагляду (оверсайта), якими є платіжні організації платіжних систем, їх учасники та оператори послуг платіжної інфраструктури. Також постанова сприятиме забезпеченню контролю за дотриманням нормативно-правових актів Національного банку України.

 

Зокрема, у разі порушення нормативно-правових актів регулятора, що містять вимоги щодо зупинення здійснення фінансових операцій банками, небанківськими фінансовими установами та національним оператором поштового зв’язку, Національний банк зможе застосовувати до них низку заходів впливу.

 

Також Національному банку України надається право зупиняти на строк до одного року дію ліцензії небанківської фінансової установи на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків у разі порушення нею вимог законодавства України з питань переказу коштів. Раніше Національний банк України мав право лише відкликати або анулювати ліцензію небанківської фінансової установи.

 

Постанова № 815 набирає чинності з 26 листопада 2015 року. 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   25.11.2015