Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2015 рік

Оголошено перший аукціон з продажу ОВДП Національним банком

04.12.2015

прес-реліз

 

Національний банк України розпочинає проведення аукціонів з продажу державних облігацій України. Таку можливість було передбачено Постановою Правління НБУ № 615 від 17.09.2015 "Про затвердження Положення про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи".

 

Перший аукціон з продажу Національним банком облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) відбудеться на торговельних майданчиках фондових бірж "Перспектива" і "ПФТС" 8 грудня 2015 року. На продаж буде виставлено ПДВ-ОВДП UA4000185557 (дата остаточного погашення 22.07.2019). Початкова ціна цінних паперів та їх кількість, що пропонується до продажу, умовами аукціону не встановлюється. В ході аукціону учасники торгів матимуть змогу запропонувати Національному банку свої умови купівлі ОВДП (їх кількість та ціну), подаючи конкурентні заявки. Заявки учасників аукціону задовольняються, починаючи з найвищої ціни. Розрахунки за результатами аукціону відбуваються за принципом "поставка цінних паперів проти оплати" у день проведення аукціону.

 

Запровадження аукціонів з продажу і купівлі регулятором держоблігацій спрямоване на більш гнучке регулювання грошово-кредитного ринку та ліквідності банків України. Нагадаємо, відповідно до Постанови № 762 "Про затвердження Порядку купівлі/продажу цінних паперів України шляхом ініціювання аукціонів на торговельних майданчиках фондових бірж" Національний банк може ініціювати такі аукціони з двох причин. Перша – з метою регулювання грошово-кредитного ринку. Для цього регулятор може як купувати, так і продавати зазначені цінні папери. Друга – для задоволення вимог за операціями з рефінансування та прямого репо. В цьому разі регулятор може продавати цінні папери, які використовуються як предмет застави (операції).


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   04.12.2015