Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2015 рік

Національний банк опублікував довідник підрозділів небанківських валютообмінних установ

10.12.2015

прес-реліз

 

Національний банк України опублікував довідник підрозділів небанківських фінансових установ, що одержали генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій в частині проведення діяльності з обміну валют.

 

На сьогодні, такі генеральні ліцензії мають 15 установ, що налічують 1936 структурних підрозділів. За допомогою довідника працівники правоохоронних органів зможуть перевірити, чи включений певний підрозділ до реєстру Національного банку, а громадяни України – убезпечити себе від шахраїв.

 

Варто зазначити, що згідно законодавства на Національний банк не покладаються обов’язки стосовно розслідування, припинення і запобігання незаконної діяльності пунктів обміну іноземних валют, оскільки це є одним із основних напрямів діяльності правоохоронних органів. В той же час, протягом 2015 року Національним банком надіслано до  спеціальних органів по боротьбі з організованою злочинністю, Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України інформацію про незаконну діяльність тільки у м. Києві близько 200 пунктів обміну валюти.

 

Наразі довідник представлено у двох форматах: html (для звичайного перегляду) та dbf. Національний банк надалі планує спростити пошук інформації та сформувати карту підрозділів небанківських валютообмінних установ.

 

Довідник не включає інформацію щодо ПрАТ "Українська фінансова група", яка має генеральну ліцензію на діяльність з обміну валют в частині проведення операцій з купівлі у фізичної особи за гривні залишку суми в іноземній валюті, якщо він менший, ніж номінальна вартість мінімальної банкноти, що перебуває в обігу.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   10.12.2015