Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Національний банк розширив критерії визначення банків, що належать до іноземних банківських груп

12.01.2016

прес-реліз

 

Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем вніс зміни до рішення № 657 від 31 грудня 2015 року, розширивши критерії визначення групи "Банки іноземних банківських груп". Про це йдеться в рішення Комітету від 11 січня 2016 року № 1.

 

Після оприлюднення нових критеріїв поділу банків на групи були опрацьовані питання щодо практичного застосування таких підходів із користувачами статистичної звітності. З урахуванням пропозицій прийнято рішення розширити критерії таким чином, щоб групування банків більшою мірою відображало джерела походження капіталу та запроваджену в групі структуру системи корпоративного управління. Відповідно до нових критеріїв, до групи "Банки іноземних банківських груп" відносяться установи, контрольні пакети акцій яких належать іноземним банкам або іноземним фінансово-банківським групам, у власності яких є контрольний пакет акцій щонайменше ще однієї банківської установи.

 

Таким чином, до банків іноземних банківських груп додатково включені 6 наступних банків: ПАТ "Альфа-банк", ПАТ "Універсал банк", ПАТ "Прокредит банк", ПАТ "Неос банк", ПАТ "Ідея банк" та ПАТ "Банк Форвард".

 

Розподіл банків на групи використовується Національним банком виключно з метою аналізу для визначення загальних тенденцій банківської системи України. Такий розподіл не використовується безпосередньо для нагляду за банками та не впливає на вимоги до їх діяльності.

 

Повний перелік груп банків на 2016 рік знаходиться за посиланням.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   12.01.2016