Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Ділові очікування підприємств сягнули максимуму за півтора року

15.01.2016

прес-реліз

 

Український бізнес очікує на подальше уповільнення інфляції у 2016 році. Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, яке Національний банк України провів у IV кварталі 2015 року. Підприємства  покращують інфляційні очікування третій квартал поспіль. Вони в середньому очікують зростання споживчих цін на 22,5% протягом наступних 12 місяців. За результатами третього кварталу 2015 року вони прогнозували споживчу інфляцію у розмірі 25,5%.

 

Очікуване зростання цін підприємства пов’язують з обмінним курсом гривні та підвищенням витрат на виробництво. Водночас найменший вплив на зростання цін мають пропозиція грошей в економіці, динаміка цін на світових ринках та соціальні видатки бюджету.

 

Внаслідок коливань обмінного курсу гривні в останні місяці року девальваційні очікування керівників підприємств інерційно дещо посилились. Послаблення національної валюти через 12 місяців наразі прогнозують 86,6% респондентів.

 

Також підприємства очікують на пожвавлення ділової активності у 2016 році. Другий квартал поспіль індекс ділових очікувань перевищує значення 100%, якого не спостерігалося з ІІ кварталу 2014 року. У IV кварталі 2015 року цей показник досягнув 104,0% - максимуму за півтора року. Зокрема, порівняно з попереднім кварталом він зріс на 3,8 п. п. Найбільш оптимістично налаштовані сільськогосподарські, енерго- і водопостачальні, а також торговельні підприємства. Найнижчі очікування в підприємств добувної промисловості та транспорту.

 

Така тенденція є наслідком покращення очікувань бізнесу щодо перспектив власного розвитку. А саме – щодо зростання обсягів реалізації продукції та інвестицій а також покращення фінансово-економічного стану підприємств. Підприємства очікують на уповільнення темпів спаду обсягів виробництва товарів та послуг в Україні.

 

З огляду на очікуване поступове відновлення виробництва підприємства прогнозують зростання своїх потреб у позикових коштах найближчим часом. Серед тих, хто планує брати банківські кредити для фінансування своєї діяльності (35,0% опитаних), переважна більшість надає перевагу кредитам у національній валюті (86,2% респондентів).

 

Третій квартал поспіль зростала частка підприємств, які відзначили, що немає проблем із проведенням операцій із коштами, розміщеними на банківських рахунках. На кінець минулого року це засвідчили 91,3% опитаних.

 

Довідка. В опитуванні взяли участь 859 підприємств із 22 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької і Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників. Результати опитувань є відображенням лише думки респондентів – керівників підприємств України і не є оцінками Національного банку України.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   15.01.2016