Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Національний банк отримуватиме технічну допомогу від центрального банку Польщі

19.01.2016

прес-реліз

 

У Національному банку пройшла установча зустріч із представниками Національного банку Республіки Польща, на якій обговорювалося надання технічної допомоги українському регулятору у 2016-2018 роках.

 

Представники польської сторони засвідчили свою підтримку реформам, які впроваджує Національний банк України, та озвучили можливі сфери, у яких готові надавати експертну та консультаційну допомогу українським колегам.

 

Згідно з прийнятою центробанком Польщі в грудні минулого року «Програмою технічного співробітництва 2016+» Україна увійшла до переліку країн-пріоритетних партнерів, які мають доступ до розширеного формату співпраці у вигляді тематичних пакетів технічної допомоги та горизонтального співробітництва між двома країнами.

 

Так, до напрямків надання технічної допомоги для країн-партнерів центробанку Польщі увійшли:

 

- монетарна політика та її інструменти;

- фінансова стабільність;

- платіжні системи;

- статистика;

- грошовий обіг, випуск валюти;

- управління резервами в іноземній валюті;

- управління фінансовими ризиками.

 

Національний банк розглядає проекти технічної допомоги як можливість дослідити успішний досвід інших центральних банків та знайти вірні рішення до конкретних проблем та задач.

 

 

Довідка

 

Національний банк України співпрацює з низкою центральних банків світу, таких як центральний банк Австрії, Нідерландів, Франції, Швеції, Німеччини та інших країн.

 

Крім того, в 2009 році було розпочато Проект технічної допомоги Canada-IMF "Розбудова інституційної спроможності НБУ", що здійснюється за фінансування Канадського Уряду та виконується МВФ.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   19.01.2016