Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Банки прогнозують пожвавлення кредитування

19.01.2016

прес-реліз

 

Українські банки очікують на відновлення кредитування протягом 2016 року. Такі очікування відображають результати опитування банків, проведеного Національним банком України за результатами ІV кварталу.

 

У наступні 12 місяців прогнозується збільшення обсягів та поліпшення якості кредитів суб’єктам господарювання. Частка банків, які очікують зростання портфелю корпоративних кредитів протягом цього періоду, підвищилася до 57% із 45% наприкінці жовтня. А покращення якості портфелю передбачає 54% банків (у третьому кварталі таких було 39%).

 

Водночас збільшилась частка банків, які очікують на пожвавлення роздрібного кредитування, хоча здебільшого опитані все ще налаштовані скептично. За результатами третього кварталу лише 17% банків висловлювали оптимізм щодо зростання кредитного портфеля фізичних осіб. Наприкінці 2015 року позитивні прогнози озвучили 27% опитаних. На покращення якості кредитів фізичних осіб розраховує 58% опитаних проти 40% кварталом раніше.

 

Уперше за останні два роки в ІV кварталі банки вказали на пом’якшення цінових умов схвалення кредитних заявок. В свою чергу, зниження процентних ставок призвели до посилення попиту на кредити з боку як суб’єктів господарювання, так і фізичних осіб. Зокрема, таку тенденцію у корпоративному кредитуванні засвідчили 41% банків (порівняно з 19% за результатами третього кварталу). Найбільший приріст попиту суб’єктів господарювання спостерігався за кредитами МСП, короткостроковими кредитами та кредитами в національній валюті. Зростання попиту фізичних осіб стосувалося здебільшого споживчих кредитів.

 

Довідка. Опитування про умови кредитування проводиться серед кредитних менеджерів 50 банків. Відповіді надали 48 банків, на які припадає 91% загального обсягу активів банківської системи. Результати опитування є відображенням думки респондентів і не є оцінками та прогнозами Національного банку України.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   19.01.2016