Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Коментар Національного банку України щодо співробітництва з Міжнародним валютним фондом

10.02.2016

прес-реліз

 

Національний банк вживає заходів для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності. Зокрема, з цією метою ми проводимо стриману монетарну політику для зниження інфляції до цільового рівня у 12% на кінець 2016 року, а також валютні інтервенції для згладжування надмірних коливань курсу гривні. Водночас досягненню цих цілей загрожують зовнішні шоки та внутрішня політична нестабільність. З огляду на це ми вважаємо життєво необхідним поновлення співпраці з міжнародними донорами і, в першу чергу, з Міжнародним валютним фондом.

 

Відновлення співпраці з МВФ та іншими донорами є передумовою зростання міжнародних резервів до 19.6 млрд дол. США на кінець 2016 року. Також це буде слугувати позитивним сигналом для інших міжнародних донорів та для приватних – іноземних та вітчизняних – інвесторів, що матиме сприятливий вплив на платіжний баланс та стимулюватиме прискорення економічного зростання.

 

Національний банк наголошує, що подальша затримка з поновленням співпраці з МВФ може мати негативні наслідки як для фінансової стабільності нашої держави, так і для рівня добробуту громадян.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   10.02.2016