Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Удосконалено інструменти монетарної політики

23.02.2016

прес-реліз

 

Національний банк України продовжує оптимізацію інструментів управління ліквідністю банківської системи. А саме – кредитів овернайт, операцій прямого репо та кредитів рефінансування строком до 90 днів, які надаються шляхом проведення тендерів.

 

На це спрямовані Постанови Правління Національного банку України №90 від 18 лютого 2016 року «Про затвердження Змін до Положення про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи», а також №100 від 23 лютого 2016 року «Про затвердження Змін до Технічного порядку проведення Національним банком України операцій за стандартними інструментами регулювання ліквідності банківської системи».

 

По-перше, запроваджено можливість використання механізму роловеру – надання банку кредиту для виконання раніше взятих зобов’язань. Роловер можна буде застосовувати для погашення кредитів рефінансування та овернайт, заставою за якими були державні облігації України та депозитні сертифікати НБУ.

 

По-друге, розширено перелік цінних паперів, які Національний банк приймає в якості застави за кредитами овернайт та операціями прямого репо.  Досі в цій якості за кредитами овернайт використовувалися лише облігації внутрішньої державної позики та депозитні сертифікати НБУ,а за операціями прямого репо – лише ОВДП. Водночас за кредитами рефінансування в якості застави можна було також надавати й облігації міжнародних фінансових організацій. Відтепер облігації міжнародних фінансових організацій приймаються і за кредитами овернайт та операціями прямого репо.

 

По-третє, надано можливість збільшувати, зменшувати або проводити заміну застави за кредитами рефінансування. Досі було передбачено лише можливість її зменшення у разі часткового погашення кредиту.

 

Ці зміни дозволять банкам задовольняти свої короткострокові потреби у ліквідності. Водночас посилення гнучкості регулювання ліквідності банківської системи є необхідною умовою для ефективної реалізації монетарної політики в рамках режиму таргетування інфляції. Нагадаємо, оголошення переходу до цього режиму планується до кінця 2016 року.

 

Окреслені зміни набувають чинності з 04 квітня 2016 року.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   23.02.2016