Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Спрощено умови для імпорту енергоресурсів

04.03.2016

прес-реліз

 

Національний банк України спростив умови розрахунків за операціями з імпорту енергетичних товарів. Це передбачено Постановою Правління Національного банку України від 03 березня 2016 року № 139 "Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 23 лютого 2015 року № 124".

 

Наразі уповноважені банки зобов’язані здійснювати авансові платежі в іноземній валюті за імпорт товару за зовнішньоекономічним договором, загальна вартість якого перевищує 500 тис. дол. США (в еквіваленті), виключно з використанням акредитивної форми розрахунків. Досі виняток в дії цієї вимоги було зроблено для життєво необхідних товарів, перелік яких було встановлено Законом України від 28.12.2014 № 73-VIII “Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року”. Зокрема, до них належали і товари енергетичного імпорту. Але виняток перестав застосовуватися з 01 січня 2016 року, коли Закон втратив чинність.

 

З огляду на це Національний банк передбачив перелік товарів, до яких зможе застосовуватися виняток, за допомогою змін до Постанови № 124.

 

Відтепер вимога не поширюється на операції з купівлі таких енергетичних товарів, як нафти, газу природного, електроенергії, бензину, дизпалива тощо. Запровадження цих змін є результатом спільної роботи Національного банку та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, спрямованої на забезпечення належних умов для безперебійного постачання енергетичних товарів в Україну.

 

Також з огляду на рекомендації отримані від Ради бізнес-омбудсмена Національним банком запроваджено аналогічний виняток для реалізації проектів, що фінансуються за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій.

 

Постанова набирає чинності з 05 березня 2016 року.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   04.03.2016