Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Національний банк та Міністерство соціальної політики домовилися про співпрацю

05.04.2016

прес-реліз

 

У Національному банку України 1 квітня відбулася робоча зустріч із представниками Міністерства соціальної політики України, Пенсійного фонду України, Міністерства фінансів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

 

Національний банк на заході представляли Голова Національного банку України Валерія Гонтарева та її заступники Яків Смолій, Катерина Рожкова і Дмитро Сологуб.

 

Від  Міністерства соціальної політики участь у зустрічі брав міністр Павло Розенко, від Пенсійного фонду України – голова правління Олексій Зарудний. Від Міністерства фінансів був присутній заступник міністра Роман Качур, від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, – її голова Ігор Пашко.

 

Валерія Гонтарева наголосила, що Національний банк зацікавлений в успішній та повноцінній реалізації пенсійної реформи в Україні.

 

«Реформа системи пенсійного страхування – це складний комплекс змін як у солідарній, так і в накопичувальній системі. Реформа не має закінчуватися підвищенням пенсійного віку. Україні вже час переходити до впровадження другого рівня пенсійної системи – накопичення. Зі свого боку Національний банк готовий активно допомагати міністерству в цьому процесі», – заявила Валерія Гонтарева.

 

Міністр соціальної політики Павло Розенко підтримав ідею Національного банку щодо формулювання спільного бачення реформи, констатувавши, що учасники зустрічі не мають принципових розбіжностей у позиціях.

 

Павло Розенко також зазначив, що підвищення пенсійного віку зараз не на часі і дискусія навколо цього питання не повинна гальмувати впровадження накопичувальної пенсійної системи. «Ми вже запізнюємося з термінами імплементації пенсійної реформи, адже накопичувальна пенсійна система була прописана в українському законодавстві ще 15 років тому, але політична невизначеність щодо цього питання завадила її впровадженню», – наголосив Павло Розенко.

 

Крім того, під час зустрічі також обговорювалася можливість використання національної платіжної системи «ПРОСТІР» для здійснення соціальних виплат.

 

Довідка: Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в Україні існує трирівнева пенсійна система.

 

Перший рівень – солідарна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Саме в її рамках пенсії виплачуються з коштів Пенсійного фонду України, а їх розмір залежить від розміру заробітної плати та страхового стажу.

 

Другий рівень – накопичувальна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яка на практиці не була запроваджена в Україні. Суть такої системи полягає в накопиченні коштів застрахованих осіб у Накопичувальному фонді на індивідуальних пенсійних рахунках. Ці кошти інвестуються в економіку країни з метою отримання доходу. Разом з тим накопичення є власністю громадян, а виплати з Накопичувального фонду здійснюються додатково до загальнообов'язкових пенсійних виплат.

 

Третій рівень пенсійної системи ґрунтується на вільному недержавному пенсійному забезпеченні, що здійснюється недержавними пенсійними фондами, страховими компаніями та банками. Розмір пенсійних виплат залежить від розміру пенсійних внесків, терміну, протягом якого ці внески накопичувалися, і розміру отриманого на них інвестиційного доходу. Ці виплати здійснюються незалежно від отримання виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням.

 

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   05.04.2016