Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Коментар Національного банку України для ЗМІ

23.05.2016

прес-реліз

 

Прес-служба Національного банку України щодо запитів ЗМІ стосовно фінансового стану Приватбанку повідомляє наступне:

 

Приватбанк є одним із трьох системно важливих для фінансової системи і найбільшим ощадним банком країни. Він обслуговує значну кількість пенсіонерів, великий, малий і середній бізнес, зарплатні проекти, успішно розвиває платіжні системи і є провідним інноваційним банком.

 

У 2014 році Приватбанк пройшов стрес-тестування та виконав всі необхідні умови для подальшої роботи. За результатами цієї діагностики капітал банку збільшено на 8,2 млрд гривень.

 

Національний банк у минулому році провів нове стрес-тестування перших 20 банків. Цей процес спрямований на оздоровлення банківської системи та зміцнення фінансової стабільності країни. Приватбанк погодив з Національним банком план рекапіталізації, який розрахований на три роки, і активно працює над його реалізацією. Це комплексна програма, яка включає реструктуризацію кредитів, наданих НБУ, покращення якості кредитного портфеля, в тому числі і за рахунок прийняття додаткового забезпечення за кредитами, збільшення капіталу банку як за рахунок додаткових внесків акціонерів, так і за рахунок  конвертації субординованого боргу в капітал 1 рівня, приведення пруденційних показників банку до нормативного значення.   

 

Національний банк України здійснює постійний моніторинг діяльності банку в цілому та контроль за виконанням програми рекапіталізації зокрема. Стан ліквідності банку задовільний, на сьогодні Приватбанк має найбільший по системі залишок коштів у касах і банкоматах – близько 9 млрд гривень, на коррахунку - близько 2,3 млрд гривень.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   23.05.2016