Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

У Національному банку України відбулась робоча зустріч з представниками операторів послуг платіжної інфраструктури

27.05.2016

прес-реліз

 

У Національному банку України 24 травня 2016 року відбулась робоча зустріч з представниками операторів послуг платіжної інфраструктури. Національний банк України представляли директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Сергій Шацький та заступник директора Департаменту безпеки Антон Кудін.

 

Темою зустрічі було обговорення можливих варіантів спрощення вимог Національного банку України в частині захисту інформації до документів операторів послуг платіжної інфраструктури, які подаються для узгодження умов та порядку їх діяльності.

 

Під час зустрічі представники операторів послуг платіжної інфраструктури продемонстрували намір брати активну участь в роботі над поліпшенням українського законодавства, що регулює їх діяльність.

 

Учасники зустрічі дійшли згоди щодо можливості розгляду Національним банком України вже наявних у компаній документів, що підтверджують відповідність міжнародним стандартам безпеки даних.

 

Національний банк України має намір спростити вимоги до документів, що подаються для узгодження умов та порядку діяльності операторів послуг платіжної інфраструктури в частині безпеки інформації. Таке спрощення можливе для тих операторів, які мають у наявності сертифікат, що підтверджує відповідність стандарту безпеки даних індустрії платіжних карток PSI DSS та/або інших відомих міжнародних “best practicesˮ.

 

Національний банк України підготує проект відповідних змін до Положення про порядок реєстрації платіжних систем, учасників платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури (затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04.02.2014 № 43), що відповідно до вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" буде оприлюднено для обговорення на офіційній сторінці Інтернет-представництва Національного банку України.

 

 

Довідково.

Оператор послуг платіжної інфраструктури – клірингова установа, процесингова установа та інші особи, уповноважені надавати окремі види послуг в платіжній системі або здійснювати операційні, інформаційні та інші технологічні функції щодо переказу коштів.

 

Відповідно до статті 9 Закону України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україніˮ оператори послуг платіжної інфраструктури мають право здійснювати діяльність в Україні виключно після їх реєстрації шляхом внесення відомостей про них до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури.

 

Національним банком України зареєстровано 11 операторів послуг платіжної інфраструктури.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   27.05.2016