Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Національний банк України привів розрахунок валютної позиції у відповідність до міжнародних стандартів

03.04.2014

прес-реліз

 

Національний банк здійснив приведення методики розрахунку відкритої валютної позиції у відповідність до міжнародних стандартів. Так Правління Національного банку України прийняло постанову від 31 березня 2014 року № 182 “Про приведення лімітів відкритої валютної позиції банківської системи України до міжнародних стандартів” (далі – Постанова № 182).

 

Документ набирає чинності з 1 травня 2014 року.

 

Отже, Національний банк України виконав рекомендації Міжнародного валютного фонду та Світового банку, надані в контексті реформування фінансового сектору.

 

Так новою постановою скасовується постанова Правління Національного банку від 28 лютого 2009 року № 109 “Про схвалення Методичних рекомендацій до Положення про порядок встановлення Національним банком України лімітів відкритої валютної позиції та контроль за їх дотриманням уповноваженими банками” і затверджується нова методика, якою керуватимуться уповноважені банки.

 

Згідно з цією методикою запроваджується поетапне включення резервів, сформованих для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями в іноземній валюті, до розрахунку загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції уповноважених банків. Резерви включатимуться до вищезазначеного розрахунку рівними частинами (збільшуючись по 5% щомісяця) протягом 20 місяців відповідно до затвердженого Постановою № 182 графіка.

 

Також уповноважені банки можуть включати до розрахунку відкритої валютної позиції резерви в розмірі, що перевищує зазначені в графіку відсотки, але не більше розміру наявних у портфелі банку облігацій внутрішніх державних позик з індексованою вартістю.

 

З метою приведення розміру загальної короткої відкритої валютної позиції банку у відповідність до встановленого Національним банком ліміту уповноважені банки можуть купувати іноземну валюту або за бажанням облігації внутрішніх державних позик з індексованою вартістю.

 

Разом з тим з метою уникнення валютних ризиків уповноваженим банкам рекомендовано вжити заходів щодо зміни валюти виконання зобов’язань за кредитами, наданими в іноземній валюті, на національну валюту.

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   03.04.2014