Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Дії окупаційної влади в Автономній Республіці Крим заблокували здійснення соціальних виплат

12.05.2014

прес-реліз

 

Пізно ввечері 8 травня цього року група озброєних осіб прибула до приміщення Головного управління Національного банку України в Автономній Республіці Крим та заблокувала його діяльність.

Серед блокувальників були присутні представники так званої Ради Міністрів Республіки Крим, правоохоронних і судових органів, які пояснили свої дії необхідністю виконання виконавчого листа від 08 травня 2014 року за справою № А83-120/2014 Господарського суду Автономної Республіки Крим.

Даний виконавчий лист виданий з порушенням вимог українського законодаства та є таким, що не підлягає виконанню Національним банком.

Ураховуючи силовий спосіб виконання вищезазначеного судового рішення і можливість непередбачуваних наслідків для здоров’я і життя працівників зазначеного управління, було прийняте рішення про допуск групи озброєних осіб, які здійснили опечатування низки приміщень, у тому числі і приміщення грошових сховищ.

Як відомо, дії окупаційної влади в регіоні, зокрема, прийняття законів, за якими українські банки зобов’язані виконувати законодавство країни-окупанта, зупинення діяльності декількох українських банків, призначення Центральним банком РФ уповноважених осіб у відповідних фінансових установах, вже призвели до неможливості здійснення банківської діяльності у регіоні, а Національним банком виконання своїх функцій.

Такі дії та блокування роботи кримського підрозділу Національного банку також унеможливили здійснення виплат соціальної допомоги українським громадянам, у т.ч. матеріальної допомоги ветеранам Великої Вітчизняної Війни, передбаченої державним бюджетом.

Крім того, неодноразові спроби Національного банку вивести матеріальні цінності з територіального управління відомства наштовхувалися на протидію окупаційних органів регіону.

Загальна сума заблокованих активів Головного управління Національного банку України в Автономній Республіці Крим становить близько 4,6 млрд. гривень, у тому числі готівкових коштів 3,9 млрд. гривень.

Національний банк України наголошує, що дії будь-яких державних органів не мають завдавати шкоди інтересам населення. Так згідно з статтею 5 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, відповідальність за порушення визначених Конституцією та законами України прав і свобод людини і громадянина на тимчасово окупованій території, відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок тимчасової окупації юридичним особам, громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, у повному обсязі покладаються на державу, що здійснює окупацію, відповідно до норм і принципів міжнародного права.

Водночас Національний банк залишає за собою право на судове врегулювання та відшкодування витрат і збитків, завданих силовими діями представників окупаційних інституцій Автономної Республіки Крим.

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   12.05.2014