Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Відбулася робоча зустріч керівництва Національного банку України з представниками місії Міжнародного валютного фонду

25.06.2014

прес-реліз

 

Відбулася робоча зустріч Голови Національного банку України з представниками місії Міжнародного валютного фонду (далі – МВФ).

 

Місія МВФ, яку очолює Ніколай Георгієв, працюватиме в Україні з 24 червня до 4 липня цього року з метою оцінки досягнень у виконанні угоди "Стенд-бай" між Україною і МВФ.

 

Під час зустрічі Голова Національного банку Валерія Гонтарева висловила сподівання на подальше успішне і плідне співробітництво з МВФ та зауважила, що Національний банк зацікавлений у ефективному діалозі і співпраці щодо економічної ситуації в Україні, а також спільного пошуку шляхів розв’язання наявних проблем у фінансовому секторі.

 

У свою чергу керівник місії МВФ Ніколай Георгієв привітав Валерію Гонтареву з призначенням на посаду і побажав їй успіхів у розбудові сучасної банківської системи країни.

 

Під час зустрічі сторони детально обговорили монетарну політику і ситуацію в банківському секторі за останній період та перспективи їх розвитку у 2014 році.

 

Валерія Гонтарева зазначила, що Національний банк України неухильно реалізовує всі положення, передбачені угодою з МВФ. Вона наголосила, що головним завданням для центрального банку сьогодні є реформування монетарної політики і здійснення переходу до режиму таргетування інфляції. З цією метою розроблено план-графік запровадження інфляційного таргетування на 12 місяців, що дозволить ефективно та послідовно застосовувати інструментарій впливу на рівень інфляції.

 

Крім того, за її словами, вкрай важливим є комплексне реформування банківського сектору, спрямоване на його консолідацію, посилення корпоративного управління, прозорість джерел капіталу і сучасний ризик-менеджмент.

 

Валерія Гонтарева розповіла, що, незважаючи на складну геополітичну ситуацію в Україні, наразі центральному банку вдалося зберегти стабільність фінансового сектору, дотримуватися режиму гнучкого курсоутворення та виконати свої зобов’язання в рамках угоди "Стенд-бай".

 

Серед інших нагальних завдань регулятора на найближчу перспективу Голова Національного банку назвала поступову лібералізацію валютного ринку України.

 

Сторони домовилися ґрунтовно розглянути весь спектр порушених питань на окремих робочих зустрічах представників місії МВФ з фахівцями Національного банку України, що триватимуть протягом усього періоду перебування місії в Україні.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   25.06.2014