Національний банк України

ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" отримав чергову суму стабілізаційного кредиту
[повернутись

03.04.2015

прес-реліз

 

Національний банк України надав чергову суму стабілізаційного кредиту ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК". Кредит видано терміном на два роки в розмірі 695 млн. грн.

 

Рішення про підтримку ліквідності цього банку було прийнято Правлінням Національного банку України (постанова № 212/БТ від 02 квітня 2015 року) з метою забезпечення своєчасного виконання ним зобов’язань перед вкладниками – фізичними особами.

 

ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" надав повітряні судна та поруку власника істотної участі в цій банківській установі як забезпечення за кредитом рефінансування Національного банку України. Оцінку застави здійснила одна з провідних міжнародних аудиторських компаній, що відповідає критеріям, установленим нормативно-правовими актами Національного банку України.

 

Така підтримка регулятором ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" зумовлена тим, що в цьому банку зосереджено 26% від обсягу вкладів фізичних осіб по банківській системі та 15% активів вітчизняної банківської системи. Крім того, ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" – це найбільший банк України і має статус ощадного спеціалізованого (кошти фізичних осіб становлять більше 50% пасивів банку).

 

Національний банк України ще раз наголошує, що ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" є стабільно працюючим системним банком з професійним менеджментом, що дотримується норм безперебійного обслуговування клієнтів, виконує нормативи та вимоги регулятора, має затверджений план докапіталізації та підтримку з боку акціонерів.

 

Нагадаємо, що на минулому тижні Національний банк України вже виступав із заявою про відсутність підстав для занепокоєння клієнтів та партнерів ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК".

 

 

[повернутись